Jandarma ve Afad Personellerine Teşekkür Belgesi

21 Eylül 2021 16:15 Bozkurt Belediyesi 506

Bozkurt'ta 11 Ağustos'ta yaşanan sel felaketinin ardından Türkiye'nin her yerinden gelerek ilçemizde görev alan jandarma ve AFAD görevlilerine, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından hazırlanan teşekkür belgeleri ilçe girişinde bugün yapılan törenle takdim edildi.
Tören’de konuşan Kastamonu Valisi Avni Çakır, Selde 71 kişinin hayatını kaybettiğini vurgulayarak, “Bu süreçte 2 bine yakın Jandarma Komando Eğitim Komutanlığı personeli, yine 800'e yakın Kastamonu İl Jandarma Komutanlığı personeli afette görev aldı. Yine AFAD başkanlığına ait personel de sahada görev aldı. Yurdumuzun dört bir yanından gelen kamu kurumları ve STK'ların desteği ile ilçemizde temizlik çalışmalarını bitirdik." dedi.
Sahada çok zorlu bir çalışmanın gerçekleştiğini belirten Çakır, “Bunu konuşurken rahat konuşuyoruz ama sahada yapılan uygulamaların nasıl olduğunu görenler, bir ayda yapılan işin ne büyük bir başarı olduğunu daha iyi anlayacaklar. Bir metrekareden girilerek günlerce depolar iş yerleri temizlendi. Siz kahramanlarımızın üstün özveri ve çalışmalarında, bazen bir hafta bazen 1 gün bazen 10 gün süren depo ve iş yeri temizliği yapıldı. 1250'ye yakın bina ve iş yeri temizliği, arkadaşlarımız tarafından gerçekleştirildi. Bazen teknoloji yetersiz kaldı. Sadece çamur değil, içerisinde malzeme olduğu için fizik gücü gerekti."
Jandarmanın, vatandaşların evlerinin taşınmasında da aktif görev aldığını dile getiren Çakır, "Vatandaşımıza sayenizde büyük bir moral ve güç verildi. Bu süreçte gösterdiğiniz başarı sizlerin evlatlarınıza, çocuklarınıza, dostlarınıza vereceğiniz en büyük şeref madalyası. Bu herkese nasip olmaz. Tarih devam ettiği müddetçe siz buradaki çalışmalarınızı büyük bir gurur ve onurla söyleyeceksiniz. Bu ananızın ak sütü gibi helal." dedi.
Programa Bozkurt Kaymakamı Murat Atıcı, İl Jandarma Komutanı Albay Mücahit Avkıran, Jandarma Komando Eğitim Alay Komutanı Albay Mehmet Çelik, Bozkurt Belediye Başkanı Muammer Yanık, bazı kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Belediye Yazılımı: Medya İnternet™ - Belediye Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.