İlçemizde Son Durum (13 Eylül 2021)

21 Eylül 2021 15:44 Bozkurt Belediyesi 224

Bozkurt’ta 11 Ağustos’ta meydana gelen sel felaketinin üzerinden 33 gün geçti.
İlçemizde hasarlı ve afete maruz kalmış ev ve işyerlerinin yıkımı devam ediyor.
Bugün Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum, ilçemize gelerek incelemelerde bulundu. İlk olarak Afet Koordinasyon Merkezi'ni ziyaret eden Bakan Kurum, koordinasyon toplantısının ardından sanayi sitesi esnafı ile bir araya geldi.
Toplantılardan sonra Ezine Çayı kenarındaki ve Bahçe deresi üzerindeki çalışmalarla ilgili bilgi alan Kurum, esnafı ziyaret etti. Yeni dükkanlardaki inşaat çalışmalarını da inceleyen Kurum, esnafla sohbet ettikten sonra Belediye Başkanlığını ziyaret etti. Bakan Kurum, ilçede dolaşırken karşılaştığı çocuklara forma ve futbol topu hediye etti.
Bakan Kurum Bozkurt'ta esnafımızın ticari faaliyetlerini aralıksız sürdürebilmesi için konteynerlerle geçici iş yerleri oluşturduk, zarar gören ticari ünitelerin hasar tespitini tamamladık. TOKİ eliyle cephe yenileme, sokak sağlıklaştırma çalışmalarımızı gerçekleştirdiklerini ifade ederek, “İller Bankamız ve belediyemiz ile birlikte selden hasar gören; kanalizasyon, yağmur suyu ve içme suyu hatlarına ilişkin altyapı imalatlarımızı başlattık. 3 ay içerisinde ilçemizdeki altyapı çalışmalarının tamamını bitireceğiz” dedi.
Öte yandan ilçemizde yaklaşık bir aydır özveri ile çalışan Orman Genel Müdürlüğüne bağlı yaklaşık 40 itfaiye ekibi dün akşam sirenlerle Bozkurt’tan ayrıldı.

Belediye Yazılımı: Medya İnternet™ - Belediye Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.