İlçemizde Son Durum (28 Ağustos 2021)

19 Eylül 2021 14:04 Bozkurt Belediyesi 150

Bozkurt’ta 11 Ağustos’ta meydana gelen sel felaketinin üzerinden 17 gün geçmesine rağmen afetin izlerinin silinmesi için çalışmalar aralıksız devam ediyor..
İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu ve Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum 17 gündür ilçemizde çalışmaları yerinden takip etmeye devam ederken Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli de bugün ilçemize yeniden gelerek bir dizi incelemelerde bulundu.
Bugün ayrıca İçişleri Bakanlığı tarafından Sel felaketinde hayatını kaybedenler için mevlit okutuldu.
Şiddetli yağışın ardından 11 Ağustos'ta Ezine Çayı'nın taşması sonucu yaşanan sele kapılarak yaşamanı yitirenler için İçişleri Bakanlığı tarafından Yeni Cami yanında oluşturulan alanda mevlit programı düzenlendi. 
Mevlide selde hayatını kaybedenlerin yakınlarının yanı sıra İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve eşi Hamdiye Soylu, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Özlem Zengin ve Vedat Demiröz ile vatandaşlar katıldı.
Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum da ilçemize yapılacak olan meydan ve dükkanların proje görsellerini paylaşarak, “Bozkurt'ta 'Yeni Bozkurt' için vakit kaybetmeden çalışmaya başladık. TOKİ Başkanlığımız eliyle 3 Eylül’deki ilk ihaleyle 478 konutumuzun inşa sürecini başlatacağız. Yapacağımız çalışmalarla Bozkurt'un çehresini güzelleştireceğiz.  Bozkurt’ta eskisinden daha büyük ve içinde kıraathanesi ve sosyal donatıları olan yeni bir kent meydanı yapacak, bölgeye ticaret aksı kazandıracağız. Yerel mimarimizi örnek alarak inşa edeceğimiz yeni meydanımızla Bozkurt’umuza değer katacağız. Bozkurt'ta, selde zarar gören ve yaklaşık 100 dükkân olan çarşımızı esnafımızla birlikte yenileyeceğiz. Sağlam binaların iç ve dış cephe tadilatını yapıp vatandaşlarımıza teslim etmek için var gücümüzle çalışıyoruz.” Diye yazdı.
Öte yandan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özlem Zengin, bugün AK Parti Bozkurt İlçe başkanlığında bir basın toplantısı düzenledi. Toplantıda konuşan Zengin, "Gencecik asker çocuklarımızdan başlayarak, aşağı yukarı 5 bine yakın kamuda çalışan insan burada. Bugünlerde hem devlet hem millet, kaynaşarak elinden geleni ortaya koydu."
İlçede vatandaşlar ve esnafı ziyaret eden Zengin, AK Parti Bozkurt İlçe Başkanlığı ziyaretinde gazetecilere yaptığı açıklamada, selin ardından ilçede yoğun bir çalışma gerçekleştiğini vurguladı.

Belediye Yazılımı: Medya İnternet™ - Belediye Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.