Bozkurt'ta Son Durum (27 Ağustos 2021)

19 Eylül 2021 13:59 Bozkurt Belediyesi 208

Bozkurt’ta 11 Ağustos’ta meydana gelen sel felaketinin üzerinden 16 gün geçmesine rağmen afetin izlerinin silinmesi için çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu ve Çevre Şehircilik Bakanımız Murat Kurum 16 gündür ilçemizde çalışmaları yerinden takip etmeye devam ederken Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Fatih Dönmez ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Adil Karaismailolu’da ilçemize gelerek çalışmaları yerinden takip ettiler.
İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu başkanlığında kurulan afet koordinasyon ekipleri de ilçede hasar gören işyerlerinin sahipleri ile görüşerek selde oluşan maddi zararları karşılamak için çalışmalarını sürdürüyor.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın ilçemize müjdelediği doğal gaz için bakanlık düzeyinde Kargaz yetkilileri ile bir toplantı gerçekleşti.
İlçemizde devam eden çalışmalar kapsamında ise Sami Akkuş yeni sanayi sitesinde sel altında kalan dükkanların yıkımı gerçekleşti. İlçe merkezindeki yığma dükkanların yıkımı ise halen devam ediyor.

İlçe merkezindeki cadde ve sokaklarda yapılacak çalışmalar için proje çalışmalarında son aşamaya gelindi. Yapılacak hazırlık sonrası ilçemizdeki Su, Kanalizasyon, Enerji, Doğalgaz, Yağmursuyu ve telekomünikasyon alt yapısı aynı anda başlayacak ve yapılacak tek kazı ile tüm hatların yenileneceği öğrenildi.
Öte yandan Bayramgazi köyü grup yolunu ilçeye başlayan geçiçi köprünün de yapımı tamamlanarak kullanıma açıldı.

Belediye Yazılımı: Medya İnternet™ - Belediye Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.